Jak cwiczyc: Aeroby

Zrzucenie zbędnych kilogramów jest możliwe poprzez postawienie chociażby na ćwiczenia zwane aerobami. Co to takiego? To nic innego jak aktywność opierająca się na tak zwanych ćwiczeniach tlenowych. Są one doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą spalić zbędne kalorie i zlikwidować centymetry w pasie. Ten rodzaj aktywności polega przede wszystkim na przyspieszeniu oddechu oraz zwiększeniu tempa bicia serca. W ten sposób nie ma problemów z dostarczeniem zarówno narządom jak i mięśniom dużo większej ilości tlenu. Dotlenione są natomiast zwłaszcza serce oraz płuca i co za tym idzie nie ma problemu z większym wysiłkiem, a skoro jest on większy to również więcej spalimy. W rezultacie tego poprawia się nasza kondycja ogólna oraz narządy ulegają wzmocnieniu, stąd nie powinien dziwić fakt, iż mówi się, że sport to zdrowie.

Poprzez aerobowy wysiłek treningowy rozumie się wiele rozlicznych czynności takich jak przykładowo bieganie, spacerowanie, chodzenie po górach, codzienne sprzątanie, jogging, gry w sporty zespołowe typu siatkówka czy koszykówka, prace w ogródku, pływanie, jazdę na nartach itd. Przeważnie ten rodzaj treningu powinien trwać od dwudziestu do sześćdziesięciu minut. Jest to zaawansowany i intensywny trening. Wystarczy rozpocząć trening a już znacząco poprawia się nasz metabolizm, zwiększając się o dwadzieścia procent w porównaniu ze staniem nic nierobienia czyli spoczynku. Jeżeli będziemy tak uruchamiać w specyficzny sposób nasz metabolizm, od razu możemy wyrobić w swym metabolizmie nawyk, iż co jakiś czas jest pobudzany, więc proces chudnięcia będzie w naszym przypadku przebiegał stopniowo i systematycznie.

W zależności od stałej dostawy tlenu można mówić o różnorodnych skalach zdolności mięśni do produkcji energii. Wystarczy zaledwie trzy godziny na tydzień poświecić na ćwiczeniach typowo aerobowych a w ten sposób poprawimy jakość pracy naszego serca. Co więcej, będzie to dla serca ochrona przez zawałem i zrodzeniem się choroby wieńcowej. Poprawia się także poziom cholesterolu poprzez usuwanie tak zwanego cholesterolu szkodliwego.

Ponadto wzrasta siła kostna a także zwiększa w wyraźny sposób wytrzymałość. Polepsza się również jakość pracy układu krążenia.

Autorem wpisu jest