Kulturystyka – podstawowe pojecia: Katabolizm

Pojęcie katabolizmu odnosi się do charakterystycznego zjawiska w kulturystyce, jakie pojawia się w dwóch podstawowych sytuacjach – po zakończeniu treningu a także bezpośrednio po przebudzeniu. W tym przypadku można mówić o charakterystycznym braku glikogenu w naszych mięśniach, a zatem pojawia się niemoc do działania.cena ubezpieczenia oc Nie mamy wystarczająco dużo energii do pracy, a w zasadzie zawodzą nasze mięśnie.

Jest to wynik intensywnych i przede wszystkim dobrze wykonywanych ćwiczeń, na jakie eksploatujemy całe pokłady posiadanej energii. W ten sposób katabolizm sprawia, że jesteśmy senni i dość zmęczeni. Nie mamy na nic sił. Jeżeli chodzi o katabolizm występujący w godzinach porannych, to jest to efekt niespożywania produktów odżywczych. Dlatego też póki czegoś nie zjemy, nie ma mowy o tym, abyśmy się dobrze czuli i mieli pozytywne samopoczucie. Tym samym nie powinien już dziwić fakt, dlaczego ciągle trąbią na temat konieczności regularnego spożywania śniadań. Katabolizm może trwać przez całą noc, więc w zasadzie w niektórych przypadkach to nawet od siedmiu do dziesięciu godzin na dobę. By nie dopuszczać do powstawania takiej niemocy i wyczerpania naszego organizmu i mięśni, należy dostarczyć organizmowi potrzebne mu węglowodany.

Chodzi o takie składniki, jakie są węglowodanami szybko wchłanialnymi. Istotne są także białka, jakie bogate są w rozmaite aminokwasy, również bardzo wartościowe w codziennym jadłospisie. Na rynku natomiast, z myślą zwłaszcza o trenujących kulturystykę czy zapalonych miłośnikach fitnessu, jest sporo rozmaitych medykamentów farmakologicznych, które uchodzą za popularne suplementy akcesoria do telefonów komórkowych warszawa diety. W tym przypadku mowa o glutaminie, HMB czy białku, które stanowią swego rodzaju środki antykataboliczne. Ich dostępność jest na rynku na chwilę obecną bardzo szeroka, niemniej jednak nie wiadomo w gruncie rzeczy czy są one w pełni bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Jeżeli chodzi o pojęcie katabolizmu, to warto również stwierdzić, iż jest swego rodzaju mechanizm obronny, który stanowi formę specyficznego formowania się naszych tkanek w energię. Tenże proces pozwala przede wszystkim na stworzenie dla nich swoistej bariery zabezpieczającej. Proces katabolizmu bardzo często są także wynikiem życia pod wpływem stresu oraz w biegu.

Autorem wpisu jest http://www.polrental.pl